در حال بارگزاری
سیستم در حال ذخیره فایل و ثبت اطلاعات است
لطفا منتظر بمانید ...

قوانین سایت

 

 سامانه معاملاتی و بازرگانی سایت رابط پال به دو بخش فروشندگان و خریداران تقسیم می شود. وب سایت رابط پال در نظر دارد بدون قطع ارتباط بین خریدار و فروشنده و با کارمزدی کم،  بستر ارتباط امن بین این دو گروه را فراهم سازد چنانچه در یک معامله، اختلافی بین خریدار و فروشنده به وجود آید، دو طرف برای حل اختلاف، مذاکرات خود را خارج از محیط سایت انجام خواهند داد . چنانچه یک هفته پس از طرح شکایت و یا 72 ساعت پس از درخواست برای استرداد مبلغ مبادله، همچنان دو طرف به توافقی نرسیده باشند، موضوع برای تصمیم گیری به خود سایت ارجاع داده شده سپس از طرفین درخواست می شود تا مدارک و مستندات خود را ارایه نمایند. طرفین موظف خواهند بود که برای رسیدگی به موارد اختلاف، تابع قوانین سایت باشند. موافقت طرفین بدین معنا می باشد که رابط پال با توجه به نقش خود و بر پایه قوانین سایت، حق تصمیم گیری برای حل اختلاف به وجود آمده را دارا می باشد. سایت مسئولیتی در قبال حل اختلاف در خارج از این چهارچوب تعیین شده نخواهد داشت. بدین ترتیب توصیه میشود طرفین قرار داد در ضبط و نگهداری مستندات جهت اثبات ادعای خود طبق قوانین سایت کوشا باشند .

 

تبصره 1- در صورتی که شورای حل اختلاف رابط پال  دستور العمل حل اختلاف را صادر و به طرفین ابلاغ نماید و لیکن طرفین آن را اجرا ننمایند، دیگر حق طرح هیچ گونه شکایتی در این مورد را نخواهند داشت.

 1-1 محل تحویل کالا به خریدار :کالا به آدرس ثبت شده در هنگام خرید  ارسال خواهد شد وهنگام مرجوع شدن کالا آدرس اعلامی توسط فروشنده ملاک میباشد.

 2-1 مسئولیت انتقال کالا :مسئولیت ارسال کالا جهت تحویل به خریدار، به عهده فروشنده خواهد بود و خطر مفقود شدن یا صدمه دیدن کالا پس از تحویل بر عهده خریدار می باشد.

3-1  درصورتی که فروشنده گزینه محاسبه هزینه پست توسط رابط پال را انتخاب نماید و اقدام به ارسال محصول با شرکتهای متفرقه غیر از ادره پست نماید ما به التفاوت هزینه ارسال به عهده فروشنده خواهد بود.

 3-1 لغو مبادله :ممکن است خریدار از خرید کالا صرف نظر نموده و خواهان استرداد مبلغ مبادله، پیش از اقدام فروشنده برای ارسال کالا باشد. در این گونه موارد چنانچه فروشنده همچنان (علی رغم لغو معامله توسط خریدار) به ارسال کالا مبادرت ورزد، مسئولیت و عواقب ارسال کالا به عهده فروشنده بوده و خریدار ملزم به تحویل گرفتن کالا نخواهد بود. چنانچه پیش از لغو معامله توسط خریدار، فروشنده اقدام به ارسال کالا کرده و در این مورد، هنوز خریدار را مطلع نکرده باشد، با توجه به قوانین و مقررات سایت درخواست لغو مبادله و استرداد مبلغ آن، توسط خریدار منتفی خواهد بود.

4-1 کالاهای ممنوعه: سایت رابط پال از انجام معاملات غیر قانونی و خرید و فروش آنها جلو گیری خواهد کرد و کالاهایی که خریدو فروش آنها مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع میباشد در این سایت امکان معامله را نخواهند داشت.

کالاهای ممنوعه :

مواد مخدر

 مواد منفجره

مشروبات الکلی

آلات قمار

گوشی دست دوم بدون جعبه و مستندات خرید

 1-2 مطابقت داشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش: امضای خریدار بر روی رسید کالا، هنگام تحویل گرفتن آن، به منزله رسید دریافت کالا توسط او تلقی می شود. چنانچه کالایی درون جعبه و یا بسته بندی خاصی می باشد، خریدار ملزم به باز کردن بسته هنگام تحویل گرفتن آن می باشد. چنانچه خریدار بر این عقیده باشد که کالای تحویل شده با کالای سفارش داده شده مطابقت ندارد، بلافاصله باید نسبت به ثبت شکایت با عنوان عدم تطابق کالا در آیتم شکایات محصول مورد نظر اقدام نماید.

 2-2بخش حل اختلاف رابط پال فقط شکایاتی را مورد بررسی قرار خواهد داد که مورد ثبت شده مربوط به عدم تطابق کالا با توضیحات ثبت شده در سایت رابط پال باشد .

 تبصره 2: مطابقت نداشتن رنگ کالا با رنگ تصویر درج شده در صفحه فروش، به معنای تفاوت کامل رنگ با تصویر ثبت شده می باشد و تیرگی و روشنی رنگ به معنای عدم تطابق رنگ نیست.

3-2 در صورتی که فروشنده نسبت به معیوب بودن کالا توضیحی ارائه نکرده باشد و خریدار مدعی دریافت کالای معیوب باشد در طی 24 ساعت باید نسبت به ثبت شکایت و ارسال کالا اقدام نماید ( به جز ایام تعطیل)

4-2چنانچه خریدار در زمان دریافت کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری کالا را تحویل گرفته و رسید تحویل را امضاء کند (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیکی که توسط شرکت حمل کالا اعلام می شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.

 3- کیفیت

 1-3فروشنده ملزم می باشد تا اطمینان دهد که کالای ارسال شده با مشخصات ذکر شده مطابقت دارد. توصیه میشود فروشنده گواهی ساخت و تولید سازنده و یا گواهی کیفیت کالا و پیش فاکتور و سایر مستندات دیگر را در صورت شکایت خریدار ارایه نماید.

 2-3در صورتی که نقص کالا با معاینه و بازرسی ظاهری کالا، قابل مشاهده بوده و این نقص باعث اختلال در عملکرد دستگاه و استفاده از آن گردد و یا هرگونه سند معتبری دال بر عدم مطابقت کالا ، با سفارش داده شده باشد، این کالا غیر منطبق با سفارش خریدار در نظر گرفته می شود. مطابقت نداشتن شامل موارد زیر می گردد: کالایی را که خریدار دریافت می کند، به طور کامل با سفارش داده شده از لحاظ مشخصات ظاهری مطابقت نداشته باشد. خریدار کالای نو و آکبند سفارش داده ، اما کالای دست دوم برای او ارسال شده است. تعداد و کمیت کالای ارسالی، از تعداد سفارش داده شده خریدار کمتر باشد. کالای تحویل گرفته شده ناقص باشد، مثلا بخشی از آن مفقود شده باشد.

3-3شکایت مربوط به مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش، در این گونه موارد پذیرفته نخواهد شد: نقص کالا در صفحه فروش ذکر شده باشد. در صفحه فروش، وضعیت کالا "کالای معیوب یا غیرقابل استفاده" باشد. نکته 1: در صورت ثبت کالای معیوب یا غیر قابل استفاده، لازم است فروشنده ایراد محصول را واضح در توضیحات کالا درج نماید. نکته 2: در صورت ثبت کالای معیوب یا غیر قابل استفاده، در صورتی که فروشنده در توضیحات و یا پاسخ به سوالات خریدار به سالم بودن بخش هایی از کالا اشاره کرده باشد، کالا باید با آن توضیحات مطابقت داشته باشد.

 4-3خریدار ملزم به ارایه دلیل مناسب، برای اثبات ادعای خود مبنی بر مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش می باشد. چنانچه خریدار موفق به جمع آوری و ارایه تمام و یا بخشی از ادله برای اثبات ادعای خود نگردد، سایت با توجه به مدارک ارایه شده موجود، تصمیم گیری خواهد نمود. خریدار تنها در صورت رای بخش حل اختلاف مبنی بر مرجوع شدن کالا، می تواند کالا را برگشت دهد و مسئولیت مرجوع کردن کالا به فروشنده بدون هماهنگی با بخش حل اختلاف بر عهده خریدار می باشد.

 5-3فروشنده نیز باید دلیل خود را، برای رد ادعای خریدار در مورد مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش، ارایه نماید. چنانچه فروشنده موفق به جمع آوری و ارایه تمام و یا بخشی از دلایل برای اثبات ادعای خود نگردد، سایت با توجه به مدارک ارایه شده موجود، تصمیم گیری خواهد نمود . در مواردی که کالای ارسالی باید مرجوع شود، فروشنده ملزم به ارایه آدرس درست برای مرجوع شدن آن می باشد. چنانچه کالای مرجوع شده به دلیل ثبت آدرس نادرست توسط فروشنده، به مقصد نرسد، به این معنا خواهد بود که فروشنده از حق خود برای مرجوع شدن کالا چشم پوشی کرده و موافقت می کند که مبلغ مبادله، به خریدار مسترد گردد.

 6-3 سایت رابط پال در قبال سلامت یا عیب نسبی کالاهای الکترونیکی که بررسی سلامت آن کالا نیاز به کارشناسان متخصص دارد هیچ تعهدی نداشته و فقط در قبال مطابقت کالا با مشخصات ثبت شده در توضیحات کالای مندرج در سایت حق رسیدگی و اعلام نظر دارد .

 4-تاخیر و یا کوتاهی در تحویل کالا

 1-4پس از این که خریدار مبلغ قرارداد را به حساب رابط پال واریز نمود، فروشنده ملزم به ارسال آن به مقصد تعیین شده ظرف مدت 72 ساعت می باشد. ممکن است بنا به دلایل خارج از اراده شامل جنگ ، سیل، زلزله و یا فورس ماژور، تحویل کالا به خریدار به تاخیر افتاده و یا کالا به دست خریدار نرسد. در این گونه موارد، خریدار و فروشنده می توانند با یکدیگر مذاکره کرده و زمان تحویل کالا را به تعویق انداخته و یا ارسال آن را لغو نموده و مبلغ پرداخت شده را عودت دهند. اما در صورت عدم توافق ، سایت رابط پال با توجه به قوانین زیر تصمیم گیری خواهد نمود. چنانچه فروشنده کالای مورد نظر را به شرکت حمل و نقل تحویل نداده باشد، معامله فسخ خواهد شد و فروشنده مسئول پذیرش عواقب فسخ این قرارداد می باشد. چنانچه فروشنده کالای سفارش داده شده را ارسال کرده، اما هنگام حمل مفقود شده باشد، فروشنده مسئول گم شدن آن بوده و می بایست شخصا با شرکت حمل کننده طرف قرارداد، مذاکره و نسبت به دریافت وجه کالا از بیمه شرکت حمل طرف قرارداد اقدام نماید. چنانچه فروشنده اثبات نماید که شرکت حمل طرف قرارداد، کالا را در محل مورد نظر تحویل داده، اما شخص ثالثی اقدام به تحویل گرفتن آن نموده و خریدار از این موضوع با خبر نشده باشد، کالای ارسالی به منزله تحویل شده تلقی خواهد شد.

 2-4فروشنده پس از ارسال باید خریدار را از وضعیت حمل کالا مطلع گرداند و همچنین در صورت ثبت شکایت خریدار باید اسناد مرتبط با ارسال کالا شامل رسید، بارنامه و یا کد رهگیری مرسوله را در اختیار سایت قرار دهد.

 5-مدارک مورد نیاز در هنگام بروز اختلافات

 1-5طرف زیان دیده، ملزم به ارایه اسناد محکمه پسند برای اثبات ادعای خود می باشد. سایت رابط پال برای به دست آوردن ادله مناسب، از دو طرف درخواست می کند تا مدارک اثبات کننده ادعای خود را ارایه نمایند. خریدار و فروشنده قبول می نمایند که سایت رابط پال دارای نقش تعیین کننده در پذیرش و یا عدم پذیرش اسناد ارایه شده خواهد بود.

 2-5چنانچه مدارک ارایه شده، ارتباطی با ادعای مطرح شده نداشته باشند، سایت رابط پال دارای این حق می باشد که بنابه صلاحدید خود تصمیم مناسب را اتخاذ کند.

 3-5چنانچه مدارک ارایه شده توسط دو طرف، کامل نباشد، سایت رابط پال دارای این حق می باشد که مستندات محکمه پسند دیگری را جهت اثبات ادعای هر یک از طرفین مطالبه نماید.

 تبصره 5 -تحویل کالا به خریدار، با ارایه سند تحویل کالا که شامل موارد زیر باشد اثبات میگردد: 1- شماره بارکد قبض ارسال کالا یا کد رهگیری مرسوله
 2- تعداد و مشخصات کالا 3- تاریخ تحویل کالا
 4- نشانی گیرنده کالا
 5- نام و امضای گیرنده کالا مبنی بر دریافت کالا

تبصره 6 -فروشنده موظف خواهد بود ظرف72 ساعت از زمان اعلام تقاضای خرید کالای خود در سایت ، نسبت به ارسال کالا اقدام نماید. در غیر این صورت سایت معامله را فسخ و وجه واریزی خریدار را مسترد می گرداند.

 تبصره 7 -موارد ذیل مشمول حمایت نخواهند بود :

 1- معاملات مربوط به کالاهای غیرمجاز
 2- معاملاتی که خارج از سایت انجام شده است.

 6- مرجوع شدن کالا

 1-6خریدار و فروشنده می توانند بر سر مرجوع شدن کالا و همچنین چگونگی انجام این امر، با یکدیگر مذاکره کرده و به توافق برسند. در این گونه موارد، کالای مرجوع شده باید با همان شرایطی که تحویل گرفته شده، مرجوع گردد.

 2-6چنانچه خریدار کالایی را مرجوع می کند، باید از شرکت های حمل مورد تایید رابط پال برای ارسال آن استفاده کند. همچنین خریدار باید تمام اطلاعات و جزییات مرتبط با حمل کالا را از طریق سایت ارایه نماید. چنانچه خریدار نتواند اطلاعات مورد نیاز برای رهگیری کالا ارایه نماید ، مرجوع گشتن کالا بی اعتبار گردیده و مبلغ معامله به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

 3-6چنانچه خریدار و فروشنده نتوانند بر سر مرجوع شدن کالا و همچنین چگونگی انجام این امر، با یکدیگر به توافق برسند، حل اختلاف را به رابط پال برای صدور رای نهایی ارجاع می دهند. در این صورت در مورد مرجوع شدن کالا رای کارشناسان رابط پال لازم الاجرا است.

 7- آزادسازی مبلغ قرارداد: هنگام به وجود آمدن اختلافی بین خریدار و فروشنده و ارجاع آن به سایت، هر دو طرف می پذیرند که سایت طبق قوانین موجود دارای حق تصمیم گیری در مورد آزادسازی بخشی و یا تمامی مبلغ مبادله برای هر دوطرف و یا تنها یک طرف منازعه می باشد. چنانچه سایت رابط پال تصمیم بگیرد که خریدار باید کالای مورد نظر را مرجوع کند، خریدار 48 ساعت فرصت دارد تا کالا را مرجوع کند، اگر خریدار از مرجوع کردن آن ظرف این مدت امتناع ورزد، سایت رابط پال مبلغ معامله را به حساب فروشنده واریز می نماید.

 1-7 در صورتی که فروشنده در توضیحات مهلت تست برای محصول را تایید کرده و مهلت آنرا تایین کرده باشد . مبلغ پرداختی توسط خریدار تا پایان مهلت تست در نزد رابط پال محفوظ خواهد بود و پس از پایان مهلت تست خریدار حق هیچ ادعایی نسبت به معیوب بودن کالا را نخواهد داشت.

8- محدودیت های زمانی

 1-8هنگام دریافت شکایت، سایت رابط پال بلافاصله خریدار و فروشنده را از آن با خبر می گرداند.

2-8هر دوطرف خریدار و فروشنده، باید مدارک خود را برای اثبات ادعای طرح شده و یا رد آن، ظرف مدت 72 ساعت پس از اطلاع رسانی سایت در مورد شکایت مطرح شده، ارایه کنند. چنانچه خریدار و یا فروشنده ظرف مدت زمان مشخص شده، موفق به ارایه تمام و یا بخشی از مدارک نشوند، سایت رابط پال می تواند تصمیم خود را با توجه به مدارک ارایه شده تا آن لحظه اتخاذ کند.

3-8چنانچه بررسی شکایت مطرح شده ، نیازمند زمان بیشتری باشد، سایت رابط پال ظرف مدت یک هفته کاری پس از دریافت شکایت ، تصمیم مناسب را اتخاذ می نماید.

 4-8چنانچه خریدار و فروشنده برای مرجوع شدن کالا با یکدیگر به توافق رسیده باشند، فروشنده حق هیچ گونه اعتراضی را نسبت به عدم دریافت کالا و یا مغایرت داشتن کالا با کالایی که فروخته است، ندارد.

 5-8چنانچه گروه حل اختلاف رای به مرجوع شدن کالا به فروشنده داده باشد، در صورتی که فروشنده مدعی باشد که خریدار کالا را معیوب کرده و یا در آن تغییری ایجاد کرده است ، رسیدگی به این ادعا خارج از حیطه فعالیت سایت میباشد و سایت در صورت مسجل شدن تحویل کالای مرجوعی به فروشنده مبلغ را به حساب خریدار واریز خواهد کرد

 6-8.اگر فروشنده حداکثر تا 5 روز پس از ارائه شماره مرسوله به سایت ، دریافت یا عدم دریافت کالا را به اطلاع رابط پال نرساند، سایت رابط پال عدم اطلاع رسانی فروشنده را به منزله دریافت نمودن و تایید کالا در نظر می گیرد و مختار است مبلغ پرداختی را به حساب خریدار واریز کند.

 

قوانین خرید و فروش اکانت و فایل

    فروش هر گونه فایل فیلم اکانت بازی و هر محصولی که مورد تایید  وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی  و مرکز فناوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال نباشد ممنوع میباشد.
    فروشنده موظف است یک نسخه از محتوای مورد نظر برای فروش را در اختیار سایت رابط پال بگذارد. تا در صورت تایید محصول در اختیار خریدار قرار گیرد.
    تحویل محصول و محتوا به خریدار به منزله اتمام معامله میباشد وخریدار هیچگونه حق رد معامله را نخواهد داشت.
    خریدار تا 1 ساعت بعد از در اختیار قرار گرفتن محتوای محصول ملزم به بررسی فایل انجام اقدامات امنیتی وشخصی سازی رمز های عبور میباشد . و بعد از این زمان سایت هیچگونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.
    مبلغ واریزی توسط خریدار حد اقل یک ساعت پس از تحویل به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
    از انجایی که تیم رابط پال اقدام به دریافت فایل یا لینک از فروشنده نموده و پس از بررسی ان را در اختیار خریدار قرار میدهند در زمینه خرید و فروش فایل و اکانت امکان ثبت شکایت وجود ندارد .  
    بررسی مطابقت اظهارات فروشنده و محتوای فایل توسط سایت فقط در مواردی خواهد بود که فروشنده نسبت به این موارد مدعی شده است و هر گونه عدم تطابق خارج از این موارد بر عهده سایت نخواهد بود .

فروشنده 24 ساعت پس از واریز مبلغ توسط خریدار موظف به ارائه اطلاعات شخصی سازی خواهد بود در غیر اینصورت مبلغ به حساب خریدار عودت داده خواهد شد .